Ağabeyini öldürdükten sonra canlı yayın yapıp canına kıydı

31 Aralık 2017 Pazar 17:40
Ağabeyini öldürdükten sonra canlı yayın yapıp canına kıydı
Bartın'da tarlada tartıştığı ağabeyini tüfekle ateş ederek öldüren Hasan O. (34), daha sonra evde başına dayadığı tüfeği ateşleyerek intihar etti.

Olay, saat 12.00 sıralarında, Gözpınar köyü'nde meydana geldi. 3 ay önce cezaevinden çıkan bekar, Hasan Okan., ağabeyi evli ve 3 çocuk babası Turgut Okan.(43) ile kendilerine ait tarlada bilinmeyen bir nedenle tartışmaya başladı. Hasan Okan. yanında bulunan av tüfeği ile ağabeyine 1 el ateş etti. Kanlar içinde kalan ağabeyini gören Hasan Okan., daha sonra kaçtı. Köylülerin haber vermesi üzerine  gelen 112 Acil ekibi ilk müdahalede bulunduğu Turgut Okan'ı Bartın Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Hastanede tedavi altına alınan Turgut Okan, yaşamını yitirdi.

 

Evine giden Hasan Okan. av tüfeğini başına dayayarak ateşledi. Hasan Okan.'yu arayan jandarma ekibi eve geldiğinde, cesediyle karşılaştı. İntihar eden Hasan O. cesedi otopsi için Bartın Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.SOSYAL MEDYA HESABINDAN CANLI YAYIN YAPTIHasan Okan tarlada tartıştığı ağabeyi tüfekle ateş ederek vurduktan sonra evine giderken, intihar etmeden önce sosyal medya hesabından canlı yaptı. Hasan Okan yayın sırasında, "Arkadaşlar bugün Gözpınar Köyü'nde iki tane cenazemiz var. Biri Turgut Okan, biri de Hasan Okan. Maddi durumumun sıkıntı olduğundan dolayı vurmak zorunda kaldım. Ve şimdi kendimi infaz edeceğim. Bakın silah elimde, geride kalanlara ve annem bu dünyada gün görmedi. Öbür dünyada gün görmesin. Ve dayı sana hakkımı helal ediyorum. Sende hakkını helal et, Serap babanı ben vurdum. Ve şimdi kendimi vuracağım. Benim hiçbir zaman yanımda olmadılar. Ve bu yılbaşını kara yılbaşı yapacağım. Hakkınızı helal edin, öbür tarafta görüşmek üzere" diye konuşarak, canlı yayını tamamladı.