Yavaş: İşe yarar proje olacak da Erdoğan 'Hayır' mı diyecek

Eklenme tarihi : 15 Şubat 2019 Cuma 22:57
Ankara adayı Mansur Yavaş seçilmesi halinde her kurumla işbirliği yapacağını belirtti. DW Türkçe'ye konuşan Yavaş, rakibi Özhaseki'yi "Kendilerini her konuda hükümete dayayacaklarsa aday olmasınlar" sözleriyle eleştirdi.

Ankara'da Millet İttifakı'nın adayı olan CHP'li Mansur Yavaş, yerel seçime ilişkin DW Türkçe'nin sorularını yanıtladı. Başkentte zihniyet ve yönetim anlayışında değişiklik beklentisi olduğunu dile getiren Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçilmesi durumunda muhtarlıklardan cumhurbaşkanlığına her kurumla işbirliği yapacağını söyledi.

Gazeteci Nevşin Mengü'nün sorularını yanıtlayan Yavaş, şu anki yönetimden farklı bir kaynak anlayışı olduğunu belirtti. Kazanırsa muhalefet partisi ile ilk kez belediye yönetmeyeceğini vurgulayan Mansur, seçildikten sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret edebileceğini de aktardı. Yavaş, "Seçildikten sonra gitmem gerekiyorsa, tabii ki gideceğim" dedi.

Yavaş, AKP'nin adayı, rakibi Mehmet Özhaseki'nin "Sırtımızı yaslayacağımız bir ağa var" sözleriyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın desteğini dile getirmesine de tepki gösterdi. Mansur Yavaş, "Ağanın kelime anlamını koyduğunuz zaman maalesef Cumhurbaşkanlığı ile çok bağdaşmayan anlamlar çıkabilir" dedi. Yavaş, "Özhaseki, 'Cumhurbaşkanı Ankara'nın iradesini hiçe sayacak' mı demek istiyor" değerlendirmesini yaptı.

Mansur Yavaş, önceki seçimlerde rakibi olan Ankara'nın eski belediye başkanı Melih Gökçek'i de eleştirdi. "Belediye başkanının siyaset yapmasına ben zaten karşıyım" diyen Yavaş, "Aynısını ben yapmayacağım. Ben işime bakacağım. Hizmetlerimle görünür olacağım" diye konuştu.