Wushu turnuvasında antrenöre bıçak çekip tokat attı, ceza indirimi aldı!

13 Şubat 2018 Salı 13:52
Wushu turnuvasında antrenöre bıçak çekip tokat attı, ceza indirimi aldı!
Türkiye Wushu Federasyonu'nun, 3 Mayıs 2016'da düzenlediği 3. Açık Balkan Wushu Şampiyonası'nda antrenör Şenol Kaysi'ye bıçak çektiği iddia edilen ve fiziksel şiddet uyguladığı bildirilen Bekir Kaya'ya ceza indirimi yapıldı.

DHA'nın haberine göre aralarında sorun olduğu ve kaldıkları otelin yemekhanesinde kahvaltı yaparken telefonla konuşan Şenol Kaysi'nin yanına gelerek önce tehdit edip sonra boğazına bıçak dayayarak yere yatıran ve defalarca yüzüne tokat atan Bekir Kaya arasında yaşananlar mahkemeye taşınmıştı.

 

Wushu Federasyonu Disiplin Kurulu'nun ise bu olayı 28.02.2017'de karara bağladığı kaydedildi. Fiziksel şiddette bulunanın cezasının kaydettiği, şiddete maruz kalanın ise 2 yıl men edildiği bildirildi. Haberde Kaya'ya tahik ve iyi hal indirimi yapılarak 8 ay ceza verildiği, Kaysi'nin cezasının ise 2 yıl olduğu kaydedildi.

 

Wushu Disiplin Kurulu Başkanı Altan Balantekin, başkan yardımcısı Tümer Türkeş Genç ve disiplin kurulu üyesi Ahmet Rasim Balantekin'den oluşan kurulda verilen kararda, Şenol Kaysi hakkında Wushu Federasyonu Disiplin ve Ceza Talimatı'nın 19.1 maddesiyle 1 yıl, 51.1 maddesiyle de cezasının bir kat artırılarak iki yıl cezalandırılması yönünde karar karar verildi.

 

Disiplin Kurulu, Şenol Kaysi'nin dilekçesinde yer alan iddiaya göre hakkında tacizden ertelenmiş cezası bulunan ve Devrek İlçe Spor İl Müdürlüğü'nde çalışan Bekir Kaya hakkında ise, "Disiplin ve ceza talimatının 19.1 maddesinden bir yıl, 51.11 maddesiyle de artırım yapılarak iki yıl ve disiplin ve ceza talimatının 46.1 maddesi uyarınca tahrik nedeniyle 2/3 oranında iyi hal indirimi yapılarak 8 ay hak mahrumiyetine karar verilmiştir" ifadelerini kullandı.

 

SPOR TAHKİM KURULU'NA GİTTİ

 

Olayla ilgili konuşan Şenol Kaysi, "Bekir'le aramızda tartışma olduğu doğrudur ama yanıma otelde kahvaltı yaparken geldi. Ben telefonla konuşurken boğazıma bıçak dayayarak 'Seni öldürürüm' dedi. Ardından beni yere yatırarak defalarca vurdu. Benim anlamadığım, federasyonun salon içi disiplin talimatlarına göre cezalandırılmam. Bana yapılanları dahi izlemediler. Otelde yaşanan bu olayı salon içi talimatlarına bağlayarak bana 2 yıl ceza verdiler. Ama dayak atana 1 yıl 2 ay indirim yaptılar. Bu nasıl iş anlamadım. Görüntüler ortada. Hakkımı mahkemelerde zaten arıyorum. Spor Tahkim Kurulu'na gittim ama hala bir ses yok" diye konuştu.