Kasımpaşa'dan açıklama: Beinsports spikerinin maçımızı Galatasaray amigosu gibi anlatmasını kınıyoruz

14 Eylül 2019 Cumartesi 16:15
Kasımpaşa'dan açıklama: Beinsports spikerinin maçımızı Galatasaray amigosu gibi anlatmasını kınıyoruz
Süper Lig'de 4. haftanın açılış maçında Galatasaray'ın Kasımpaşa'yı 1-0 yendiği mücadelenin ardından; Kasımpaşa Kulübü, Beinsports spikeri Melih Şendil'in maç anlatımına tepki gösterdi.

Kasımpaşa Kulübü, Süper Lig'in 4. haftasında Galatasaray'la oynadıkları karşılaşmada, yayıncı kuruluş beIN Sports'un spikeri Melih Şendil'in maçı taraflı anlattığını savunarak, bu duruma tepki gösterdi. Lacivert-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

 

"Dün akşam Galatasaray SK ile deplasmanda oynadığımız ve yayıncı kuruluş tarafından canlı yayınlanan karşılaşmanın spikeri Melih Şendil'in maçı anlatırken Galatasaray'ın attığı golde bir amigo edasıyla bağırması, Galatasaray'ın her pozisyonunda sanki o takımın taraftarıymışçasına maçı anlatması kamuoyunun ve bizlerin dikkatinden kaçmamıştır.

 

"GOLE SEVİNMESİNİN HİÇBİR ŞEKİLDE İZAHI OLAMAZ"

 

Spikerin Galatasaray'ın golünün ardından sanki bir Avrupa maçı anlatır gibi, rakip yabancı bir takım gibi coşkuyla sevinmesi ve Falcao naralarının ardından hoşgeldin İstanbul'a, hoşgeldin Galatasaray'a, ilk maç ilk imza şeklinde bağırarak gole sevinmesinin hiçbir şekilde izahı olamaz. Dünyaca tanınan bir marka olan Beinsports kurumuna yakışmayan bir durum ortaya çıkmıştır.

 

"MELİH ŞENDİL'İN BİR DAHA MAÇLARIMIZDA GÖREV ALMASINI İSTEMİYORUZ"

 

Hiçbir şekilde tarafsızlık ilkesine uymayan bir anlatım gerçekleştiren spiker Melih Şendil'in bir daha maçlarımızda görev almasını istemiyor, 1921'den beri var olan ve armasında ay-yıldızı gururla taşıyan Kasımpaşamızın şanlı tarihini hiçe sayan bu taraflı anlatımı kınıyoruz. Süper Lig'in yayıncı kuruluşu olan Beinsports'un artık hiçbir şekilde başka takımların amigosu gibi davranan spikerlerini istemediğimizi ve her zaman tarafsızlık ilkesini benimsemiş spiker ve yorumcuların yayıncı kuruluşta görev almasını istediğimizi kamuoyuna ve Beinsports yönetim kuruluna bildiririz."