İspanya Ulusal Mahkemesi Gerard Pique'nin vergi kaçırma cezasını onadı

11 Temmuz 2019 Perşembe 23:38
İspanya Ulusal Mahkemesi Gerard Pique'nin vergi kaçırma cezasını onadı
İspanya Ulusal Mahkemesi, Barcelonalı futbolcunun imaj gelirlerinden eksik vergi ödediği gerekçesiyle verilen 2,1 milyon euroluk cezaya yaptığı itirazı reddetti.

İspanya'da La Liga ekiplerinden Barcelona'da forma giyen ve Maliye tarafından eksik vergi ödemekle suçlanan Gerard Pique'ye verilen 2,1 milyon euro para cezası onandı.

 

İspanya Ulusal Mahkemesi, imaj gelirlerinden eksik vergi ödediği gerekçesiyle Merkez İdari Ekonomi Mahkemesi tarafından verilen para cezasına Pique'nin yaptığı itirazı reddetti. 

 

Mahkeme, Gerard Pique'nin 2008, 2009 ve 2010 yıllarında elde ettiği imaj gelirlerinden düşük vergi ödemek için 2006 yılında kurduğu Kerad Project adlı şirketini kullandığına kanaat getirdi.

 

Pique'nin birlikte yaşadığı eşi ve iki çocuğunun annesi olan Kolombiyalı şarkıcı Shakira da İspanya'da 14,5 milyon euro vergi kaçırmakla suçlanıyor.

 

İspanya'da Maliye, son yıllarda futbolcuların hesaplarını sıkı kontrolden geçirirken, geçmişte Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, James Rodriguez, Radamel Falcao, Angel Di Maria, Javier Mascherano, Neymar, Marcelo, İker Casillas, Luka Modric, Alexis Sanchez ve Fabio Coentrao gibi isimler vergi kaçırma suçundan para cezaları almıştı.