Feyyaz Uçar'ın "en yalancı kim" sorusuna verdiği Alpay Özalan yanıtının paylaşımlarına erişim engeli

18 Haziran 2022 Cumartesi 17:18
Feyyaz Uçar'ın
Beşiktaş'ın efsanevi oyuncularından Feyyaz Uçar, eski futbolcu AKP'li Alpay Özalan hakkında "Gördüğüm en yalancı kişi" ifadesini kullanmıştı. Ekşi sözlük sitesinde konuya ilişkin yer alan paylaşıma erişim engeli getirildi.

Ekşi Sözlük'te yer alan "feyyaz uçar'ın alpay özalan anısı" isimli başlıkta yer alan paylaşımlara erişim engeli getirildi. Ekşi sözlük tarafından yapılan açıklamada, "İstanbul Anadolu 8. Sulh Ceza Hakimliği’nin Fehmi Alpay Özalan'ın talebi üzerine verdiği 17.06.2022 tarih ve 2022/5438 d. iş sayılı kararı uyarınca bu başlıkta yer alan içeriklere erişimin engellenmesine ve içeriklerin yayından çıkarılmasına karar verilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

 

Ne olmuştu?

 

Quiz adlı programda “En”leri yorumlayan Feyyaz Uçar’ın “En yalancı kim?” sorusuna “Alpay” yanıtını vermesi dikkat çekmişti.

 

Gördüğü en yalancı kişinin Alpay Özalan olduğunu söyleyen Uçar, "Alpay, yani ben öyle bir oyuncu görmedim. Bunu yüzüne karşı da söylemişimdir" diye yanıtlamıştı.

 

Alpay'ı evine aldığından ve daha sonra evini Alpay'a kiraladığından bahseden Uçar, "Ama evimin kirasını kendime yine ben ödedim. Onu bile ödemedi adam" diye belirtiyor. Uçar, Alpay'ın elektrik faturası için aldığı parayı da ödemediğini, ama sürekli "ödedim" diyerek yalan söylediğini anlatırken, "Adam ne görürse alıyor, gidiyor bir yerden araba teybi alıyor, bir taraftan volkmen alıyor, her gün kapıda birileri geliyor; 'bizden malı aldı parayı ödemedi, adres burada'. Ben iyi sponsorluk yaptım Alpay’a…" ifadelerini kullanmıştı.

 

 

Uçar'ın AKP Milletvekili Alpay Özalan için kullandığı ifadelerin tamamı şöyleydi:

 

"Alpay, yani ben öyle bir oyuncu görmedim. Bunu yüzüne karşı da söylemişimdir. Alpay’ı ben evime aldım, tesiste kalıyordu. Ben yıllarca Avcılar’da oturduğum zaman okula gidip gelirken bu zorluğu çekmiş bir adamdım. Zaman zaman tesiste kalmanın ne kadar sıkıntılı olduğunu biliyordum. Evime gel dedim, gel bende kal. Evimi Alpay’a daha sonra kiraladım, ama evimin kirasını kendime yine ben ödedim. Onu bile ödemedi adam. Mesela geliyordu benden para alıyordu, elektrik parasını yatıracak. Geliyordum, ertesi gün yine elektrik yok. Oğlum diyordum nerede bu diyordum, abi vallahi yatırdım, billahi yatırdım, oğlum yalan söyleme bak, yatırmadıysan bugün yatıralım, gece karanlıkta kalmayalım. Yemin ediyor, akşam yine elektrik yok. Ertesi gün geliyordu bu, gelirken de hep bir çiçek, eli boş gelmez, iki kurabiye alır, bir tane çikolata alır, abi ya ben yatırmadım diye… Onun üstüne tanımam yani, sevimlidir yani ama… Adam ne görürse alıyor, gidiyor bir yerden araba teybi alıyor, bir taraftan volkmen alıyor, her gün kapıda birileri geliyor, bizden aldı malı parayı ödemedi, adres burada. Ben iyi sponsorluk yaptım Alpay’a…"