Arda Turan'dan RvP'ye ince mesaj

23 Ekim 2015 Cuma 11:04
Arda Turan'dan RvP'ye ince mesaj
Milli futbolcu, “Biz puan kaybetsek de gidiyoruz. Ayrıca Kazakistan'a da başarılar diliyorum” ifadesini kullandı.
A Milli Takımımızın yıldızı Arda Turan, EURO 2016 elemelerindeki kritik maçlar öncesinde çarpıcı konuştu. Ay-yıldızlı futbolcu, “Puan kaybedecekler” diyen Hollanda Milli Takım yıldızları Sneijder ve Van Persie'ye, “Hesapları iyi yapsınlar, puan kaybetsek de gidiyoruz. Biz kendi işimize bakacağız” şeklinde göndermede bulundu.

Hollanda Teknik Direktörü Blind'in, Çek Cumhuriyeti çalıştırıcısı Vrba'ya e-mail atması ile ilgili olarak, “Biz de Kazakistan'a başarılar diliyoruz” ifadelerini kullanan Arda, “Artık tüm şanslar kendi elimizde. Büyük bir avantajımız var. İki maçı 4 puanla ya da 6 puanla geçip, şansımızı yüzde 50'ye getirmek istiyoruz. Bu jenerasyonun Avrupa Şampiyonası'na gitmeye ihtiyacı var” vurgusu yaptı.

Yıldız oyuncu, Instagramdan yaptığı paylaşım için ise, “Milli Takım benim için çok özel. Hayatım boyunca büyük hisler yaşadım. Bazen heyecandan uykularımın kaçtığı oluyor. Beni buralara getiren bu heyecanımdır. Heyecanımı paylaştım, dertleşme diyelim” ifadelerini kullandı.

Arda Turan, “Letonya, Hollanda maçında verdiğimiz mücadele, bir de bu turnuvanın büyük bölümünde iyi oynuyoruz. Umut ediyorum ki, hak ettiğimizi alacağız. Herkes çok özverili. Umarım turnuvaya gideriz” açıklamasını yaparken ülke imajının Avrupa Şampiyonası'na gidince iyice düzeleceğini söyleyerek, “Bir önceki jenerasyon çok üst düzeydi. Bu seviyede beraber oynamak çok önemli. İnsan oynadıkça gelişir. Şimdi takım arkadaşlarım daha tecrübeli. Hep beraber bu yoldan geçmek istiyoruz. Hocamızın başımızda olması, buraların tecrübesine sahip olması avantajımız” diyerek sözlerini tamamladı.