Twitter'daki etkileşim rekoru el değiştirdi

24 Kasım 2017 Cuma 14:16
Twitter'daki etkileşim rekoru el değiştirdi
Amerikan Müzik Ödülleri sonrası uluslararası müzik dünyasının gündemine yerleşen Güney Koreli grup BTS, sahnede imza attığı ilkler kadar sosyal medyada da rekor kırmaya devam ediyor.

Guinness, BTS'in Twitter hesabının 'en çok etkileşim alan hesap' listesinde ilk sıraya yükseldiğini duyurdu.

 

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’da iki gün önce etkileşim rekoru kırıldı. K-Pop’un (Güney Kore pop müziği) son dönemdeki en iyi temsilcilerinden biri olarak gösterilen ve pazar günkü Amerikan Müzik Ödülleri’nde sergiledikleri performanslarıyla bir ilki gerçekleştiren BTS grubunun yönettiği Twitter hesabı, yeni ‘en fazla etkileşim alan hesap’ ilan edildi.

 

Guinness'in internet sitesinden yapılan açıklamalarda BTS’in aynı zamanda ‘Twitter hesabı en çok etkileşim alan müzik grubu’ haline geldiği de belli oldu. BTS'i 21 Kasım'da Twitter'dan kutlayan Guinness, grubun Guinness Rekorlar Kitabı'nın bir sonraki edisyonuna girmeyi başardığının haberini verdi.

 

Etkileşim oranını hesaplamak için bir hesabın tweet başına aldığı ortalama retweet sayısını dikkate alan Guinnes Rekorlar Kitabı’na göre BTS’in her bir tweet'i yaklaşık 252.200 retweet alıyor. 

 

BTS'in hesabı, aynı zamanda 13 Kasım'da Güney Kore'de 10 milyon takipçiye ulaşan ilk sanatçı/ grup olarak da kayıtlara geçmişti.

 

Öte yandan BTS’in en yakın takipçisi, One Direction grubuyla tanınan Harry Styles. Ortalama retweet’lenme sayısı 165.473’te kalan Styles, birinciliği kaptırmış oldu.

 

Guinnes Rekorlar Kitabı’nın eylülde yayınlanan son edisyonunda Styles paylaşım başına 150.607 retweet ile ilk sıradaydı. BTS de 152.112 retweet ile Styles’ı takip ediyordu.

 

BTS’in üyelerinin kullandığı söz konusu hesabının yanı sıra, grupla bağlantılı iki hesap daha var. Bunlardan ilki, grubun resmi hesabı. bağlı olduğu müzik şirketi Big Hit Entertainment’a ait. Diğeri de grubun 'Love Yourself: Her' albümünün ardından 31 Ekim'de UNICEF’le birlikte başlattığı 'LOVE MYSELF' (Kendimi seviyorum) kampanyası için açıldı.

 

Röportajlarında gençlerin zor zamanlardan geçtiğini vurgulayan, şarkılarında kendileri gibi gençlerin sorunlarını anlatmaya çalışan ve insanın kendisini sevmeden başkalarını sevemeyeceğine inanan BTS üyeleri, bu kampanya ile çocuk ve gençlerin şiddet korkusu olmadan yaşayabilmesini amaçlıyor.

 

TÜRKİYE TT LİSTESİNDE 2. SIRADA

 

Bu arada eski ABD Başkanı Barack Obama'nın ünlü mikrofonu yere atma hareketinden esinlendikleri 'MIC Drop' adlı şarkısının DJ Steve Aoki ile hazırladıkları remix versiyonunu bugün yayınlayan grup, 13.02 itibarıyla da Twitter Türkiye gündeminde TT listesinde 2. sırada bulunuyor.