Sosyal medya fenomeni Hakan Hepcan serbest bırakıldı

25 Eylül 2017 Pazartesi 21:47
Sosyal medya fenomeni Hakan Hepcan serbest bırakıldı
Fenerbahçe ve Trabzonspor arasında oynanan karşılaşma sırasında Galatasaraylı futbolcu Bafetimbi Gomis hakkında attığı bir tweet ile tepki çeken sosyal medya fenomeni Hakan Hepcan tutuklanması talebiyle hakimliğe sevk edildi.

Hürriyet'ten Damla Güler'in haberine göre, Gomis'e 'maymun' diyen ve tepki gören Hakan Hepcan hakkında başlatılan soruşturma çerçevesinde ifade vermek üzere İstanbul Adliyesi'ne getirildi.

 

İfade veren Hepcan, tutuklama talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Hepcan tutuklama talebiyle sevk edildiği İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliği tarafından serbest bırakıldı.

 

NE DEMİŞTİ?

 

Hepcan, "Bizim takım oturana kadar lig biter hacı. Galatasaray'da bi tane maymun var topa düşmanı gibi vurup yere falan atıyo kendini işimiz çok zor" yazmıştı. 

 

Hepcan, gelen tepkiler üzerine söz konusu paylaşımı silip yanlış anlaşıldığını savunmuştu. 'IrkçıHakanHepcan' etiketi kısa sürede Twitter'da en çok konuşulanlar listesinde 1. sıraya kadar yükselmiş ve birçok kişi Hepcan hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.