HDP’li Ahmet Yıldırım: Üfürülmüş dosyalarla partimize dönük siyasi soykırım operasyonları yürütülmektedir

19 Mayıs 2017 Cuma 19:45
HDP’li Ahmet Yıldırım: Üfürülmüş dosyalarla partimize dönük siyasi soykırım operasyonları yürütülmektedir
HDP ve DBP’liler hakkında bir iddianamede “Terör finansmanı falan üfleriz” yazılı bir bölümün ortaya çıkması Meclis’te de gündeme geldi.

HDP Grup Başkan Vekili Ahmet Yıldırım, “Üfleme üzerine kurulu, müneccimlik üzerine kurulu şişirilmiş, üfürülmüş dosyalarla partimize dönük siyasi soykırım operasyonları yürütülmektedir” dedi.

 

Bursa’da 12 HDP’li ve DBP’li hakkında hazırlanan iddianamede, polislerin olduğu tahmin edilen bir not olduğu gibi yer almıştı.

 

Notta, bir etkinlikle ilgili davetiye satışından bahsedilirken, “Örgüte yardım dicez… Terör finansmanı filan üfleriz gazi abi tabiri ile…” denmiş, notun iddianamede yazım hatalarıyla ve olduğu gibi yer alması bir şekilde metnin içinde unutulduğu izlenimi uyandırmıştı.

 

‘Şişirilmiş dosyalarla siyasi operasyon’

 

Dihaber’de yer alan habere göre, iddianameden Meclis’te bahseden Yıldırım şunları söyledi: “420 sayfa, şişirilerek hazırlanmış iddianamenin 317’nci sayfasında ‘yanlışlıkla’ demişler ki: ‘Bir kadın örgütü olan KJA’nın Bursa sayfasında kahvaltıdan foto paylaşımı var. Bir kahvaltı yapacaklar, kahvaltının davetiyesi 10 TL’dir.’ Bakın, polis fezlekesinden alıyorum. Ne diyor? Biz ‘Bu 10 TL’yle örgüte yardım ediyorlar” diyeceğiz.”

 

“Terör finansmanı filan üfleriz, Gazi abinin tabiriyle” sözlerini hatırlatan Yıldırım, “Üfleme üzerine kurulu, müneccimlik üzerine kurulu şişirilmiş, üfürülmüş dosyalarla partimize dönük siyasi soykırım operasyonları yürütülmektedir” diye konuştu.

 

‘Utanç duyuyorum’

 

Yıldırım şöyle devam etti: “Yargının iktidarın sopası olarak kullanıldığı, hakim ve yargıçların üflemelerle, üfürük dosyalar hazırladığı, savcı ve hakimlerin ise AKP’nin siyasi militanı gibi davranmaya devam ettiği yargıyla siz övünebiliyorsanız övünün. Biz bu kadar siyasallaşmış, bütün uluslararası arenada tartışmalı hale gelmiş, tarafsızlığı, bağımsızlığı tartışılan bu yargıyla övünmüyoruz. Kendi ülkem adına, bilakis utanç duyuyorum.”