Başbakan Yıldırım: PKK, PYD, YPG, sırtınızı sıvazlayanlara güvenmeyin; güvendiğiniz dağlara kar yağması yakındır

13 Şubat 2018 Salı 15:21
Başbakan Yıldırım: PKK, PYD, YPG, sırtınızı sıvazlayanlara güvenmeyin; güvendiğiniz dağlara kar yağması yakındır
Başbakan Yıldırım, ABD'nin PYD'ye yönelik silah sevkıyatına tepki gösterdi.

AKP Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, ABD'nin Suriye'de PYD'ye yönelik silah sevkıyatına ilişkin olarak, "PKK, PYD, YPG, sırtınızı sıvazlayanlara güvenmeyin. Güvendiğiniz dağlara kar yağması yakındır" dedi.

 

Yıldırım, AKP Erzincan 6. Olağan İl Kongresi öncesinde vatandaşlara hitap etti.

 

Başbakan Yıldırım, "ABD yönetimi diyor ki 'Bizim, Suriye'de terör örgütleriye kurduğumuz ilişki bir tercih değil, bir mecburiyet.' Bu ne demek? Bu, bizim lisanımızda 'Özrü kabahatinden büyük' demek. Şimdi DEAŞ bitti, DEAŞ bitince mecburiyet bitti mi? Bitti. O halde niye devam ediyorsunuz? Niye daha fazla silah gönderiyorsunuz?

 

Niye oradaki teröristlere Amerikan vatandaşının vergilerinden 550 milyon dolar... Bu, resmi olanı. Cumhurbaşkanımız açıkladı. Sağdan, soldan, yardakçılarından topladıklarıyla rakam 3 milyar dolara ulaşıyor. Bu parayı verenler, ona destek olan ülkelerin vatandaşları, onların refahından, vergilerinden kesilerek terör örgütüne veriliyor. Sonra ne oluyor? O teröristler de çocukları katlediyor, yaşlıları katlediyor, sivilleri katlediyor.

 

İnsanlıktan nasibini almamış bu alçaklar, bölgede huzuru bozmak için her şeyi yapıyor. Bu iş, o kadar kolay değil. Bu sefer sert kayaya çarptınız. Buradan ilan ediyorum. PKK, PYD, YPG sizin sırtınızı sıvazlayanlara güvenmeyin. Güvendiğiniz dağlara kar yağması yakındır" diye konuştu.

 

KAYNAK: T24