AKP kulisi: 'Pelikancıların hedefindeki iki bakan gidici'

8 Kasım 2019 Cuma 18:08
AKP kulisi: 'Pelikancıların hedefindeki iki bakan gidici'
AKP’de son yaptırılan kamuoyu araştırmalarından istenilen sonucun çıkmaması sonrası moral bozukluğu yaşandığı, kulislerde parti içi çekişmenin iki bakanın değişimine neden olabileceği konuşuluyor.

Yeniçağ'ın haberine göre, Suriye'nin kuzeydoğusuna yönelik askeri harekâtın da AKP oylarına olumlu bir etki de bulunmadığı söyleniyor.

 

Haberde aktrılana göre, anket sonuçlarının olumsuz gelmeye devam etmesi durumunda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabinede değişiklik kartını kullanacağı öne sürülüyor.

 

Buna göre, AKP içerisinde “Pelikancılar” olarak adlandırılan yapının hedefi haline gelen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın değişebileceği iddialar arasında...

 

Yargıdaki bazı kararlarda hedef hâline getirilen Bakan Gül içib 'FETÖ' suçlaması yöneltilmişti. Mustafa Varank da yine Pelikancıların sosyal medya hesaplarında hedef gösterilmişti.

 

Konu ile ilgili konuşan parti yönetimindeki üst düzey bir yetkilinin, “Seçmenin yerel seçimlerle başlayan rota değiştirme eğilimi sürüyor. Yaptırdığımız anketlerden çıkan sonuçlar bunu gösterdi. Barış Pınarı Harekâtı’nın da halk tarafından desteklenmesine rağmen anketlere etkisi pek fazla yansımış değil" dediği aktarılıyor.  

 

AKP’li yetkili, sözlerinin devamında, “Sayın Cumhurbaşkanımız artık yeni bir hikâye yazamıyor. Hep bugüne kadar yapılan hizmetler üzerinden söylemlerde bulunuyor. Beka söylemi de karşılığını yitirmiş durumda. Artık yeni söylemlerin geliştirilmesini gerekiyor" ifadesini kullanıyor.

 

Anket sonuçlarının istenilen şekilde gelmemeye devam etmesi durumunda Erdoğan’ın bugüne kadar direndiği kabine değişikliğini gerçekleştirebileceğini belirten AKP’li ismin, “Kabinede değişiklik ihtimali giderek güçleniyor. Metal yorgunluk operasyonu tarzında değişiklikler olabilir. Zaten parti içerisindeki çekişmeler, kabinede değişikliğe neden olacak bir noktaya geldi. Ancak 2020’den önce kabinede bir değişiklik olmaz" dediği iddia ediliyor.