İmamın yaptığı duayı beğenmediler, sandalyeyle dövdüler

31 Temmuz 2019 Çarşamba 18:40
İmamın yaptığı duayı beğenmediler, sandalyeyle dövdüler
Mersin'de yaşayan ve yüzde 95 görme engelli 58 yaşındaki imam Ekrem Yıldız, okuduğu dua nedeniyle camiye giderken dört kişinin saldırısına uğradı.

30 yıllık imam Yıldız anlatımlarına göre, 26 yılını Çukurkeşlik Mahallesi'ndeki camide görev yaptı. Başka bir ilçeye tayini çıktı. Bir süre önce Çukurkeşlik Mahallesi'ndeki yeni muhtarın yemek davetine katıldı ve Kur'an okuyup dua etti. Ancak Yıldız geçen Cumartesi günü ‘Yaptığın duadan memnun musun?’ denilerek kendisiyle eski muhtarın taraftarları arasında tartışma çıktığını söyledi.

 

Yıldız, o gün camiye geldiği esnada kendisine yapılan saldırıyı şöyle anlattı:

 

"Bana ‘Ekrem Hoca geçen yapmış olduğun duadan memnun musun’ dediler, ‘neden memnun olmayayım, çok güzel oldu, Allah kabul etsin’ dedim. ‘Erkekseniz gelin, bu köyde Kur'an okuyun, bir daha dua yapın da görelim’ dedi. Bir Müslümanın soracak olduğu bir soru değil bu. 'Abi sen de bir yemek çıkart, sana da okuruz' dememe rağmen bu o kadar ileriye gitti ki; bana saldırdılar. ‘Bir daha söyler misin o sözü’ dedikten sonra sandalyeyi yüzüme yapıştırarak beni oraya düşürdüler. Ne olduğunu ben de bilemedim. Besmele çekip oturduğumu hatırlıyorum."

 

Yaptığı dua ile ilgili de konuşan imam Yıldız, "Bizim duamız her zaman vatanımız ve milletimiz için olur. ‘Vatanımız ve milletimizi gelecek herhangi bir tehlikeden FETÖ'den, DEAŞ'tan, PKK'dan muhafaza eyle yarabbi. Ordumuza güç kuvvet ver, karada, havada güçlü kıl’ diye dua ederiz. Bizim duamız Allah rızası için herkesi içine alan bir duadır" şeklinde konuştu.

 

Aldığı darbelerden dolayı halen doktora gidip geldiğini, sol gözü ve çevresinde ağır tahribat oluştuğunu da aktaran Yıldız, hukuki işlemlerin de devam ettiğini kaydetti.