Yer Sur değil, gözaltına alınan İngiliz ve Sırp değil, video da yeni değil

2 Şubat 2016 Salı 11:36
Yer Sur değil, gözaltına alınan İngiliz ve Sırp değil, video da yeni değil
AKP medyası, DİHA muhabiri Beritan Yıldıztan'ın 2 yıl önce Hakkari'de gözaltına alınmasını bugün ‘Sur'da bir İngiliz ve bir Sırp ajanı gözaltına alındı’ diye verdi.

VOLKAN KOÇ / HABERDAR (ÖZEL) -  Son günlerde Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde bazı keskin nişancıların Sırp asıllı olduğu yönünde çıkan haberlerin ardından AKP medyası bugün ‘İngiliz ve Sırp ajanlar böyle yakalandı’ başlığı altında bazı görüntüler yayınladı.

 

Görüntüler eşliğinde verilen haberde, “Güvenlik güçleri tarafından yapılan operasyonda Sur'da Sırp ve İngiliz kökenli iki ajan kıs kıvrak yakalandı. Ajanların gözaltına alınma anları ise bölgede bulunan gazeteciler tarafından kaydedildi” ifadeleri kullanıldı.

 

 

KOPYALA-YAPIŞTIR; HEDEF GÖSTER!

 

2014 yılında Hakkari’de bir haber takibi esnasında polisler tarafından zorla gözaltına alınan Dicle Haber Ajansı muhabiri Beritan Yıldıztan’ın ajan olarak nitelendiği haber, Star, Yeni Şafak başta olmak üzere tüm AKP medyasında yer aldı.

 

 

2 YIL ÖNCE YAYINLANAN VE BUGÜN YENİYMİŞ GİBİ VERİLEN VİDEO

 

 

Star Gazetesi’ne ait internet sitesinde de yayınlanan haberde, “Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bir İngiliz ve bir Sırp ajanı gözaltına alındı. Ajanlar ifadeleri alınmak üzere Terörle Mücadele Şubesi’ne götürüldü” ifadesi yer aldı.

 

HAKKARİ’DE GÖZALTINA ALINDI, SUR DİYE SERVİS EDİLDİ!

 

Muhabirin iki yıl önce haber takibi esnasında Hakkari’de gözaltına alınmasına rağmen, AKP medyasının Yıldıztan’ı Sur’da gözaltına alınmış gibi göstermesi de dikkat çekti. 

 

KAYNAK: HABERDAR