Dündar ve Gül’e destek için kendileri hakkında suç duyurusu yaptılar

1 Şubat 2016 Pazartesi 09:25
Dündar ve Gül’e destek için kendileri hakkında suç duyurusu yaptılar
Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün, MIT TIR’ları haberinin altına imza atıp, kanuni sonuçlarına hazır olduklarını belirten 16 kişi, kendileri hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün MIT TIR’ları haberine destek için aralarında akademisyen Prof. Dr. Baskın Oran’ın da bulunduğu 16 kişi, suç duyurusu öncesi Can Dündar ve Erdem Gül’ün haberlerini ellerinde tutarak basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını Baskın Oran okudu.

 

Görevi haber yapmak ve yayınlamak olan gazetecilerin casusluktan yargılanması ile karşı karşıya olduklarını kaydeden Baskın Oran, dünyanın hiçbir yerinde böyle bir olayın görülmediğini söyledi. Can Dündar ve Erdem Gül’ü desteklemek için toplandıklarını aktaran Oran, “Bu yazıları biz yazmadık ama altına imza atıyoruz. ‘Bu imzanın bütün kanuni sonuçlarına hazırız’ demek için geldik. Şimdi gidip savcıya kendimizi ihbar edeceğiz. Vatana millete hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

 

Açıklamanın ardından aralarında Baskın Oran’ın da bulunduğu 16 kişi kendileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

 

KAYNAK: AJANSLAR