"Doğuş Grubu, NTV Spor'dan sonra Kral Pop TV'yi de kapatıyor"

10 Nisan 2018 Salı 21:39
Discovery Communications, Doğuş Yayın Grubu'nun sahip olduğu ulusal spor kanalı NTV Spor'un yayın frekansını satın almıştı. Sonrasında ise Doğuş Grubu, NTV Spor'un yayın hayatına son verdi.

Kısa bir süre sonra ise satışın ardında yatan nedenler açığa çıktı. Doğuş Grubu, zorlu günler geçiriyor. Türkiye’nin en zenginlerinden Ferit Şahenk’e ait Doğuş Grubu’nun bankalara olan 6 milyar dolara yakın borcunu tıpkı Ülker Grubu yapılandırmak istediği haberi geldi.

 

Bu haberden kısa bir süre sonra ise Doğuş Grubu’nun likidite sorunu nedeniyle İstanbul İstinyepark’ta ortaklığı bulunan Orijin Grupla İzmir’de ortaklaşa yaptığı AVM’deki hisseleri devrettiği ortaya çıktı.

 

Satış kararları bunlarla da sınırlı kalmadı. Şahenk, sahibi olduğu Doğuş Restaurant Entertainment and Management (D.Ream) şirketinin yüzde 20 hissesini Singapurlu devlet fonu Temasek'e sattı. 1.2 milyar dolar üzerinden yapılan değerleme baz alınarak, şirketin hisselerinin yüzde 20'si 240 milyon dolara Temasek'e devredildi. Şahenk’in, Nusr-et, Zuma gibi bazı operasyonları satışa çıkaracağı haberleri de basına yansıdı.

 

Son haber ise yine medya sektöründen. Kulislere göre 1 Mayıs tarihi itibariyle Doğuş Grubu bünyesinde yayın yapan müzik kanalı Kral Pop TV, yayın hayatına son verecek.