Charlize Theron: Sahtekar Sendromu ile baş ediyorum

12 Ekim 2018 Cuma 14:44
Charlize Theron: Sahtekar Sendromu ile baş ediyorum
Oscar’lı oyuncu Charlize Theron, Imposter (Sahtekar) Sendromu ile baş ettiğini açıkladı. Elle dergisine konuşan Theron hastalık hakkındaki endişelerini dile getirdi.

Son olarak Tully filminde rol alan Charlize Theron, Elle Amerika’nın kasım sayısına konuk oldu.

 

43 yaşındaki oyuncu, kariyeri boyunca Imposter (Sahtekar) Sendromu ile baş ettiğini dile getirdi.

 

Bu durumun hala değişmediğini belirten Theron, “Yeni bir projeye başladığımda, ‘Aman tanrım, kovulacağım. Rezalet bir aktris olduğumu anlayacaklar. Tamamen bir yalandan meydana geldiğimi fark edecekler’ diyorum kendi kendime” açıklamasını yaptı.

 

Daha önce ise sunucu, model ve modacı Alexa Chung,Imposter Sendromu’nu yaşadığını ve çoğu zaman kendisini yetersiz hissettiğini dile getirdi.

 

IMPOSTOR (SAHTEKAR) SENDROMU NEDİR?

 

Imposter yani Sahtekar Sendromu olan kişiler; genellikle kazandıkları başarıları hak etmediklerini ve geldikleri yere başarı, zeka ile değil şans eseri geldiğini ve birgün gerçeklerle yüzleşeceğini düşünür. Geçtiğimiz yıl yapılan bir araştırma; günümüz insanının üçte birinin işlerinde imposter sendromu yaşadıklarını ortaya koydu. Bu kişilerin üçte ikisi, kendilerine güvenmediklerini ve bu durumun kariyerlerini negatif etkilemesinden korktuklarını itiraf etti.