Cardi B, Kylie Jenner'ı "WAP" klibinden çıkarmasını isteyen hayranlarına itiraz etti: Her şey ırkla ilgili değil

11 Ağustos 2020 Salı 19:31
Cardi B, Kylie Jenner'ı
Yaklaşık 65 bin kişi, Jenner'ın klipten çıkarılması için hazırlanan dilekçeye imza attı.

Cardi B, Kylie Jenner'ı "WAP" şarkısının klibine dahil etme kararının arkasında durdu.

 

Şarkıcının Megan Three Stallion'la birlikte seslendirdiği ve Jenner'ın yanı sıra Normani, Rosalia, Rubi Rose, Sukihana ve Mulatto'nun konuk olduğu parçanın klibi cuma günü yayımlandı.

 

Bununla birlikte bazı hayranlar, Jenner'ın ve Kardashian ailesinin siyahi kültürü kendilerine mal ettiğine dair iddialar nedeniyle Jenner'ın videoda yer almasına itiraz etti.

 

Bir Twitter kullanıcısı, "Bütün her şeyi Normani yaparken Kylie koridorda yürüyüp kapıyı açıyor" diye yazdı.

 

"Eğer bu klip bir yerlere gelmek için en çok işi siyahi kadınların yapmak zorunda kaldığını ve beyaz kadınlarınsa çok az şey yapması gerektiğini mükemmel bir şekilde göstermiyorsa ne gösteriyor bilmiyorum."

 

Jenner'ın "WAP" klibinden çıkarılmasını isteyen dilekçenin altında şu anda 64 bin kişinin imzası bulunuyor. Dilekçenin açıklamasında "K'yi görene kadar video mükemmeldi ve telefonumu fırlatmak istedim" ifadesi yer alıyor.

 

Pazar günü (9 Ağustos) yapılan yorumlara cevap veren Cardi, sonrasında sildiği bir dizi tweet attı:

 

"Kylie'yi neden mi müzik klibine aldım? Çocuğunun doğum günü partisinde kız kardeşime ve kızıma çok iyi davrandı."

 

Cardi daha sonra da eşi Offset'in Kylie'nin kızının babası Travis Scott'la "epey yakın" olduğunu ve Kris Jenner'ın da Cardi'ye birçok tavsiye verdiğini anlattı.

 

Cardi, "Her şey ırkla ilgili değil" diye devam etti:

 

"Dünyada her zaman hakkında öğütler verdiğim ırk konusuyla ilgili sorunlar var. Ama bu durumun lanet olası ırkla ilgisi yok."

 

Rapçi görünüşe göre gelen eleştirilere ilk olarak videonun cuma günü yayımlanmasının takiben klipte yer alan kadınlara teşekkür ettiği sırada yanıt verdi.

 

Cardi, "Farklı ırklardan ve farklı geçmişlerden gelen ama fazlasıyla güçlü ve nüfuz sahibi farklı kadınları dahil etmek benim için çok önemliydi" diye yazdı.

 

KAYNAK: INDEPENDENT TÜRKÇE - ATA TÜRKOĞLU