Alec Baldwin’in kızı Ireland Baldwin geçmişte tecavüze uğradığını ve kürtaj yaptırdığını söyledi

28 Haziran 2022 Salı 12:29
Alec Baldwin’in kızı Ireland Baldwin geçmişte tecavüze uğradığını ve kürtaj yaptırdığını söyledi
ABD'li oyuncu Alec Baldwin'in 26 yaşındaki kızı Ireland Baldwin, sosyal medya hesabından geçmişte tecavüze uğradığını açıkladı. ABD'de kadınların kürtaj haklarını kısıtlayan yeni yasayı eleştiren yıldız, kendisinin de kürtaj yaptırdığını belirtti.

Ünlü Amerikalı oyuncu Alec Baldwin’in kızı Ireland Baldwin, genç yaşlarda tecavüze uğradığını açıkladı.

 

"TAMAMEN BİLİNÇSİZKEN TECAVÜZE UĞRADIM"

 

ABD’de kadınların kürtaj yapma haklarını veren Roe V. Wade adlı bildirgenin değiştirilmesi üzerine kişisel deneyimlerini TikTok hesabından paylaşan yıldız, ‘’tamamen bilinçsiz’ olduğu bir anda tecavüze uğradığını belirtti.

 

"HAMİLE KALMADIM AMA HAYATIM DEĞİŞTİ"

 

Tecavüze uğradıktan sonra hamile kalmadığını belirten Baldwin, hayatının tamamen değiştiğini ve bu gerçeği yıllarca kimseyle paylaşmadığını söyledi. “Daha çok içmeye ve partilemeye başladım. Toksik ve bana zarar veren ilişkilerde bulundum” diyerek tecavüzün ardından zor bir dönem geçirdiğini belirtti.

 

Baldwin, “Eğer o an hamile kalsaydım ve öyle bir bir dönemde çocuk yetiştirmek zorunda kalsaydım nasıl olurdum bilmiyorum” dedi.

 

"BİR İLİŞKİDEYKEN HAMİLE KALDIM"

 

Daha sonra hayatında bir erkek arkadaşı varken hamile kaldığını dile getiren Baldwin, beraber mutlu olmadıklarını ve erkek arkadaşının bu bebeği çok net bir şekilde istemediğini belirtti.

 

KÜRTAJ YAPTIRMAYA KARAR VERDİ

 

Bunun üzerine kürtaj yaptırmaya karar veren yıldız, “Birbirinden nefret eden iki insanın çocuğu olmanın nasıl olduğunu biliyordum” dedi. Yıldızın babası Alec Baldwin ve annesi Kim Basinger’ın velayet savaşı ve sancılı bir boşanma süreci olduğu biliniyor.

 

26 yaşındaki model, “Kadınların, deneyimlerini paylaşmak isteseler de istemeseler de sevildiklerini ve desteklerini bilmelerini istiyorum” dedi.