Fatih Akın: Beni öldürmek isteyenler varmış

2 Şubat 2018 Cuma 12:58
Fatih Akın: Beni öldürmek isteyenler varmış
Bugün vizyona girecek olan Altın Küre ödüllü ‘Paramparça’ filminin yönetmeni Fatih Akın, “Almanya’da doğdum ve küçükken öğrendim ki güvendiğim sokaklarda beni öldürmek isteyenler varmış” dedi.

HT Magazin'de yer alan habere göre, Fatih Akın’ın Altın Küre’de ve New York Film Eleştirmenleri Ödülleri’nde ‘Yabancı Dilde En İyi Film’ seçilen, Cannes Film Festivali’nde ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü kucaklayan, Bambi Ödülleri’ndeyse ‘Jüri Özel Ödülü’ne layık görülen ‘Paramparça’ adlı filmi bugün vizyona giriyor.

 

‘GÜVENDE HİSSETTİĞİM BİR ALANDI’

 

Bu filmi yapmayı ilk olarak 19-20’li yaşlarında düşündüğünü söyleyen Fatih Akın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Almanya’da doğdum, buradaki sokaklar, mahalleler, dil, bunun içine doğdum. Güvende ve korunmuş hissettiğim bir alandı. Ondan sonra küçükken şunu öğreniyorsun: Bu ülkede bazı güçler var, seni öldürmek istiyorlar. Neden? Çünkü sen yabancısın, Türk’sün, senin saçın siyah diye.”

 

‘En sadık seyircim Türkler’

 

Filmin aldığı ödüllerin Türkiye’de de heyecan ve gururla karşılanmasından büyük memnuniyet duyduğunu söyleyen Fatih Akın, ekledi: “Türk seyirci en sadık, en sıkı arkamda olan seyirci. Türkiye kalbimde olan çok özel bir yer. Orada bu kadar takip edilmek, sevilmek çok güzel bir duygu.”