Tarikat liderinin cinsel istismarına uğrayan çocuğun babası: ‘Tehdit ediliyoruz’

16 Eylül 2020 Çarşamba 12:31
Tarikat liderinin cinsel istismarına uğrayan çocuğun babası: ‘Tehdit ediliyoruz’
Uşşaki Tarikatı lideri Fatih Nurullah'ın 12 yaşında küçük bir kız çocuğuna yönelik cinsel istismarda bulunmasının yankıları devam ederken, kız çocuğunun babası tehdit edildiklerini söyledi.

Evinin önünde altı polisin geceli gündüzlü beklediğini belirten baba F.A., “Biz cahilliğimizin bedelini öz çocuğumuzla ödedik” diye konuştu.

 

Halk TV’ye konuşan baba F.A., tarikat lideri Fatih Nurullah’la 15 yıl önce tesisat işlerini yaparken tanıştığını söyledi.

 

F.A., “Kasımpaşa’da bir yer vardı. Buraya çoluk çocuk katılıyorduk. Herkes aile olarak katılıyordu, biz de böyle katılıyorduk. Evlendiğimde de eşimle birlikte gitmeye devam ettim. Her hafta Kasımpaşa’daki toplantılara en az bin katılırdı. Ama Türkiye’nin çok yerinde var. Biz cahilliğimizin bedelini öz çocuğumuzla ödedik” dedi.

 

Fatih Nurullah tutuklanmasının ardından tarikattan tehditler geldiğini belirten F.A., şunları söyledi:

 

“Cemaat içerisinde diyorlar ki, F.A. ihanet etti. Ben ihanet etmedim. Aslında biraz gözlerini açsalar. O ses kayıtlarının montaj olduğunu düşünüyorlar. Cemaatin yüzde 50’si onun için canını vermeye hazır. Devletimize bunu ilettik. Emniyet bize destek verdi. Şu anda evimin önünde altı polis halihazırda bekliyor, devriye yaparak geceli gündüzlü bekliyorlar. Bize tehditler geldi, akrabalarımla da konuştular.”

 

Başka çocukların da istismara uğradığına dair iddialar olduğunu gündeme getiren F.A., şöyle devam etti:

 

“Ama ben gözümle görmediğim için bir şey diyemem. Fatih Nurullah’ın oğlu beni aradı. ‘Babama büyü yaptılar. Bu suçu böyle işledi’ dedi. Arkasındaki kitleyi böyle inandırdılar. Şeyh beni arayıp bir hata yaptığını söyledi. Bana Hz. Ebubekir olmayı vaat etti.”