Süleyman Soylu'nun mesajını alan emniyet müdürü: Kafa kıracağız

12 Ocak 2018 Cuma 18:25
Süleyman Soylu'nun mesajını alan emniyet müdürü: Kafa kıracağız
Adıyaman İl Emniyet Müdürü Metin Alper, İçişleri Bakanı Soylu'nun, polislere "Uyuşturucu satıcılarının ayaklarını kırın, suçu bana atın" talimatı sonrası, "Biz uyuşturucu satıcılarının bellerini kırdık. Yeri gelirse kafalarını kıracağız" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, 3 Ocak’ta yaptığı bir konuşmada polislere, "Uyuşturucu satıcılarının ayaklarını kırın, suçu bana atın" talimatını vermesi ‘polise infaz yetkisi’ olarak yorumlanmış ve tepki toplamıştı.

 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ise Soylu’nun sözlerinin hukuki çerçevenin dışına çıkan bir konuşma olmadığını ifade etmişti.

 

Soylu, eleştiriler üzerine, “Kim ne söylerse söylesin, benim polisim benim ne demek istediğimi anladı. Benim jandarmam ne demek istediğimi anladı" açıklamasında bulundu.

 

Adıyaman İl Emniyet Müdürü Metin Alper, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun polise verdiği ‘Ayağını kır, suçu bana at’ talimatını "anlayanlardan biri" oldu.

 

Alper, "Biz uyuşturucu satıcılarının bellerini kırdık, kırmaya devam edeceğiz. Yeri gelirse kafalarını kıracağız" açıklamasında bulundu.

 

Alper, bunu İçişleri'nden aldığı talimat doğrultusunda yaptığını ifadesine ekledi.

 

KAYNAK: AHVAL