ODTÜ Rektörlüğü: Bahar Şenliği sosyal medyadan desteklerini belirten değerli sanatçılarımızın da katkıları ile gerçekleşecek

15 Nisan 2019 Pazartesi 18:58
ODTÜ Rektörlüğü: Bahar Şenliği sosyal medyadan desteklerini belirten değerli sanatçılarımızın da katkıları ile gerçekleşecek
ODTÜ Rektörlüğü, daha önce iptal edildiğini duyurduğu 33. Bahar Şenliği'nin yapılmasına karar verildiğini öğrencilere attığı mail ile duyurdu.

Rektörlükten yapılan açıklama şu şekilde;

 

"12 Nisan 2019 tarihinde 33. ODTÜ Uluslararası Bahar Şenliği hakkında size gönderdiğimiz bilgilendirme mesajında yer aldığı gibi, Şenlik üniversitemiz tarafından iptal edilmemiş olup, Şenliğin geleneksel (öğrenciler tarafından, öğrenciler için yapılan) teması ile yapılması önerilmiştir.

 

Üniversitemiz tarafından önerilen Şenlik teması; ODTÜ öğrencilerinin potansiyelini ve üniversitemizin uluslararası boyutunu öne çıkaran, ticari amaç gütmeyen, öğrenci topluluklarının katkıları ile gerçekleştirilecek şekilde planlanmıştır. Üniversitemizin yaptığı bu öneri, ilgili topluluğun değerlendirmesi durumunda desteklenecek ve ivedilikle ilgili makamlara resmi izin başvurusu yapılacaktır.

 

33. ODTÜ Uluslararası Bahar Şenliği’nin gerçekleşmesi durumunda pek çok değerli sanatçı ve kişi gönüllü destek ve katılımını beyan etmiştir. Bundan büyük memnuniyet duyduğumuzu belirtir, teşekkür ederiz.

 

33. ODTÜ Uluslararası Bahar Şenliği’nin 24, 25, 26 Nisan 2019 tarihlerinde, yukarıda önerilen çerçevede ve mekanlarda, sosyal medyadan desteklerini belirten değerli sanatçılarımızın da katkıları ile zenginleştirilerek gerçekleşmesini yürekten temenni ederiz."