HDP: Hayatını kaybetmesinde sorumluluğu bulunanları kınıyoruz

12 Ağustos 2017 Cumartesi 16:24
HDP: Hayatını kaybetmesinde sorumluluğu bulunanları kınıyoruz
HDP, Maçka’da PKK gerillaları ile devlet güçleri arasındaki çatışma sırasında hayatını kaybeden 15 yaşındaki Eren Bülbül için taziye mesajı yayınladı.

HDP, Trabzon Maçka’da PKK gerillaları ile devlet güçleri arasındaki çatışma sırasında hayatını kaybeden 15 yaşındaki Eren Bülbül için taziye mesajı yayınladı.

 

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay imzasıyla yayımlanan başsağlığı mesajında, “‘Ölüm’ ve ‘çocuk’ sözcüklerinin yan yana durmayacağı günler için çabalarımızı sürdüreceğiz” denildi.

 

‘Barışı ve demokrasiyi inşa edeceğiz’

 

“Trabzon’un Maçka ilçesinde çıkan çatışmada 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün hayatını kaybettiğini büyük üzüntüyle öğrendik. 15 yaşında bir çocuğun çatışmalı bir ortama sürüklenmesi kabul edilemez. Eren Bülbül’ün hayatını kaybetmesinde sorumluluğu bulunanları kınıyoruz. Eren Bülbül’e rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

 

Barışı ve demokrasiyi inşa etmek için tüm kararlılığımızla mücadeleye devam edeceğiz. ‘Ölüm’ ve ‘çocuk’ sözcüklerinin yan yana durmayacağı günler için çabalarımızı sürdüreceğiz.”