Hasan Cemal'den Akit'e: Alçakça iftiralarınızın hesabını yargıda vereceksiniz; özgürlük ve hukuk mücadelemde beni korkutamazsınız!

6 Aralık 2018 Perşembe 16:01
Hasan Cemal'den Akit'e: Alçakça iftiralarınızın hesabını yargıda vereceksiniz; özgürlük ve hukuk mücadelemde beni korkutamazsınız!
"Firari değilim, Çağlayan'dan, savcıya verdiğim bir ifadeden şimdi çıktım"

Gazeteci Hasan Cemal, kurucu başkanı olduğu Bağımsız Gazetecilik Platformu P24 hakkında asılsız iddialar öne süren ve kendisinin yurt dışında yaşadığını iddia eden Akit gazetesine “Hakkımdaki alçakça iftira ve korkunç yalanların hesabını yargıda vereceksiniz. Firari değilim, Çağlayan’dan, savcıya verdiğim bir ifadeden şimdi çıktım. Özgürlük ve hukuk mücadelemde beni korkutamazsınız!" yanıtını verdi.

 

Akit, bugün “Hainliği böyle beslemişler” başlığı ve Mustafa Durmaz imzasıyla manşetten yaptığı yayında "Hasan Cemal hakkında FETÖ’nün medya yapılanmasında yer aldığı gerekçesiyle hakkında yakalama kararı bulunduğunu" iddia etti. Yayında İstanbul'da yaşayan Hasan Cemal'in "yurt dışında firari bir hayat sürdüğü" öne sürüldü.

 

Cemal de söz konusu gerçek dışı iddialara sosyal medya hesabı Twitter’dan cevap verdi.

 

Cemal, şu mesajı paylaştı:

 

“Akit’e: Hakkımdaki alçakça iftira ve korkunç yalanların hesabını yargıda vereceksiniz. Firari değilim, Çağlayan’dan, savcıya verdiğim bir ifadeden şimdi çıktım. Yazılarıma bir ay ara verdiğimi de dün Twitter’dan duyurmuştum. Özgürlük ve hukuk mücadelemde beni korkutamazsınız!”

 

 

Suç duyurusu

 

Hasan Cemal’in avukatı Fikret İlkiz, Akit’in gerçek dışı iddiaları için yargıya başvurarak suç duyurusunda bulunacak.