Bir kadını kaçırarak darp ettiği iddia edilen Kırklareli Valisi, kendi açıklamasına erişim engeli getirtti!

14 Şubat 2018 Çarşamba 21:33
Bir kadını kaçırarak darp ettiği iddia edilen Kırklareli Valisi, kendi açıklamasına erişim engeli getirtti!
Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, Mudanya Kaymakamı olduğu dönemde tanıştığı bir kadını zorla kaçırıp ormanlık alanda darp ettiği iddiasıyla ilgili yaptığı açıklamayı haberleştiren internet sitelerine erişim engeli getirtti.

Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi’nin Mudanya Kaymakamı olduğu dönemde tanıştığı Meltem Ö.’yü yanında bulunan kişilerle birlikte arabasına el koyarak zorla kaçırıp ormanlık alanda dövdüğü iddia edildi. İçişleri Bakanlığı, Çiftçi hakkında soruşturma yürütüldüğünü açıkladı.

 

Vali Çiftçi iddialar üzerine bir basın toplantısı düzenledi. Hakkındaki iddiaları yalanlayan Çiftçi, "Söz konusu iddialar, 9 ay öncesine ait iken neden şimdi servis edildiği de kamuoyu tarafından sorgulanmalıdır" dedi.

Çiftçi açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

 

"Daima halkımızın çıkarlarını gözettim. Bu durumdan rahatsız olanlar olmuştur. Devletime, milletime, aileme halel getirecek hiçbir faaliyetin içerisine girmedim. Bundan sonra da asla girmeyeceğimi beni tanıyanlar ve halkımız çok iyi bilir. Çıkarları zarar görenler, kamuoyunda şahsımla ilgili yayınlanan görüntülerde meczup bir kişinin saldırısını ve iftiralarını içeren haberlerle izzet ve onurum alçakların kullandığı kumpas taktiği ile itibar suikastına kurban edilmeye çalışılmaktadır. Bu haysiyet cellatları, bu taktiklerini her dönem kendilerine tehdit olarak gördüğü kişilere yapmış ve yapmaya da devam etmektedirler. Konu yargıya intikal etmiş iken tek taraflı bir iftirayı ve iddiayı, basınımızın haber diye vermesi bir maksatlı bir yayın yapıldığını göstermektedir. Söz konusu iddialar, 9 ay öncesine ait iken neden şimdi servis edildiği de kamuoyu tarafından sorgulanmalıdır."

 

Bu açıklamasının ardından Çiftçi, Kırklareli Sulh Ceza Hâkimliği'ne başvurarak kendi açıklamalarının da dahil olduğu haberlere erişim engeli getirilmesini talep etti. Çiftçi’nin başvurusunu kabul eden mahkeme, Vali Çiftçi’nin açıklamasını haberleştiren NTV, Karar, Diken gibi sitelere erişim engeli getirdi.