Bayram tatili trafiğinin ilk iki gününde 24 kişi hayatını kaybetti

13 Ağustos 2019 Salı 00:07
Bayram tatili trafiğinin ilk iki gününde 24 kişi hayatını kaybetti
Kurban bayramı tatili nedeniyle trafiğin yoğunlaşmaya başladığı cuma ve cumartesi günü meydana gelen kazalarda 24 kişi hayatını kaybetti.

Bayram tatili için cuma günü mesai bitiminin ardından vatandaşlar, yollara çıktı. Cuma günü yoğunluk yaşanan yolların iki gündür sakin olduğu görüldü. Kurban Bayramı'nın ikinci günü kurbanlıklarını kesenler yakınlarıyla bayramlaşmak ve tatil yörelerine gitmek için yollara çıktı. Güvenlik güçleri ile Karayolları ekiplerinin yaptıkları uyarılara rağmen, yine kazalar meydana geldi.

 

DHA’nın haberine göre, İçişleri Bakanlığınca yapılan açıklamada tedbir alınan 18 ildeki 20 kaza kara noktasında şu ana kadar ölümlü trafik kazası meydana gelmediği bildirildi.

 

Cuma günü 17.00'den bugün saat 17.00'ye kadar meydana gelen 63 kazada 24 kişi öldü, 253 kişi yaralandı.

 

İki saate bir mola

 

Açıklamada ayrıca kazaların en çok, varış yerine yakın mesafelerde meydana geldiği dikkate alınarak, bu noktalara yaklaşıldığında yorgun ve uykusuz araç kullanılmaması, iki saatte bir 10 dakika mola verilmesi, aşırı hız yapılmaması, takip mesafesine uyulması, yol kenarlarında ve tesis girişlerinde park veya duraklama yapılmaması gibi kurallara da özen gösterilmesi gerektiği vurgulandı.