Babacan'ın partisi için konuşulan isimlerin internet sitesi alan adları alındı

11 Temmuz 2019 Perşembe 19:20
Babacan'ın partisi için konuşulan isimlerin internet sitesi alan adları alındı
huzurpartisi.org alan adı ABD'den, ozgurlukvehukuk.org ile ozgurlukvehukukpartisi.org İzmir'den alındı.

Ali Babacan'ın AKP'den istifa etmesiyle hareketlenen siyaset kulislerinin yeni tartışması, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de destek olacağı Babacan liderliğindeki partinin ismi üzerinde yoğunlaştı.

 

Huzur Partisi için Türk Patent ve Marka Kurumu'na başvuru yapıldı

 

Partiyle kamuoyuna sunulan isimler arasında, Huzur Partisi ile Özgürlük ve Hukuk Partisi öne çıkıyor. Milli Gazete'nin haberinde, Huzur Partisi adı için Türk Patent ve Marka Kurumu'na 18 Nisan'da başvuru yapıldığı ifade edilmişti. 

 

patent1.jpg

 

Patent başvurusunda bir gün önce alan adı alındı

 

Huzur Partisi ismiyle ilgili patent başvurusundan 1 gün önce yani 17 Nisan'da ise, huzurpartisi.org alan adının (Domain) alındığı ortaya çıktı.

 

huzur partisicc.png

 

Özgürlük ve Hukuk adı 1 Temmuz'da alındı

 

Babacan'ın partisi için dile getirilen dile  getirilen Özgürlük ve Hukuk Partisi ismiyle ilgili de gelişme yaşandı ve ozgurlukvehukuk.org  ile ozgurlukvehukukpartisi.org alan adlarının 1 Temmuz'da alındığı görüldü. 

 

ozgurlukvehukukcc.png

 

Huzur Partisi ABD'den, Özgürlük ve Hukuk Partisi İzmir'den

 

Türkiye'deki siyasi partilerin internet siteleri için kullanılması zorunlu olan org uzantısıyla alınan huzurpartisi.org, ozgurlukvehukukpartisi.org ile ozgurlukvehukuk.org alan adları, partinin ismiyle ilgili spekülasyonları destekler nitelikte. huzurpartisi.org alan adının ABD'den, ozgurlukvehukuk.org ile ozgurlukvehukukpartisi.org İzmir'den alındığı tespit edildi.

 

ozgurlukvehukukpartisicc.png

 

KAYNAK: INDEPENDENT TÜRKÇE - CAN BURSALI