AKP'li Bakandan yanarlı dönerli masada, kahkahalı yemeğe açıklama: Duman ortamı tamamen lüzumsuz ve iradem dışında gerçekleşmiştir

14 Şubat 2018 Çarşamba 19:34
AKP'li Bakandan yanarlı dönerli masada, kahkahalı yemeğe açıklama: Duman ortamı tamamen lüzumsuz ve iradem dışında gerçekleşmiştir
AKP'li Bakan Mehmet Özhaseki, ejranda Afrin operasyonu varken kahkahalı ve yanar dönerli yemek masasına ilişkin açıklama yaptı.

Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Kemalettin Cengiz Tekinsoy'un sosyal medyadan paylaştığı ve aralarında Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin de bulunduğu o fotoğraflar büyük tepkilere neden olmuştu.

 

Bakan Özhaseki'nin paylaşılan fotoğraflarda televizyondaki Afrin haberinin önünde kahkaha atarak poz vermesi ise eleştirileri arttırmıştı. Tepkiler üzerine, Tekinsoy fotoğrafları kaldırmak zorunda kalmıştı.

 

 ÖZHASEKİ AVUKATI ARACILIĞIYLA AÇIKLAMA GÖNDERDİ

 

 Mehmet Özhaseki, haberle ilgili avukatı aracılığıyla Odatv’ye açıklama gönderdi. Özhaseki’nin avukatı Mehmet Savruk imzası taşıyan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

 "HABERLER KÖTÜ NİYETLİ"

 

“Müvekkilim, bir kısım mesai arkadaşlarının kendi aralarındaki akşam yemeğine, ısrarlı davet üzerine ve onları kırmamak adına çok kısa bir süre katılmış, ne var ki, bu durum internet ortamında ‘Afrin haberinin önünde kahkaha atarak poz verdiler’ şeklindeki kasıtlı ve kötü niyetli haberlere konu olmuştur."

 

 "MÜVEKKİLİMİN İRADESİ DIŞINDA"

 

"Belirttiğimiz gibi, müvekkilimin yemeğe katılımı çok kısa sürmüş, garsonların servis edilen meyve tabaklarına sıcak su dökmeleri ile oluşan duman ortamı tamamen lüzumsuz ve müvekkilimin iradesi dışında gerçekleşmiştir.”