Ramazan’da sigara içen yurttaşa yumruk atan saldırganın dokuz yıl hapsi istendi

5 Aralık 2016 Pazartesi 09:00
Ramazan’da sigara içen yurttaşa yumruk atan saldırganın dokuz yıl hapsi istendi
Ramazan ayında sigara içiyor diye yumruk attığı bir yurttaşın beyin kanaması geçirmesine yol açan saldırganın dokuz yıla kadar hapis istendi.

İstanbul’un Fatih semtindeki saldırı şöyle gerçekleşmişti: Ufuk Tekel adlı saldırgan, yol kenarına park edilmiş bir otomobile yaslanıp sigara içen Gökay Çetin adlı yurttaşa Ramazan’da sigara içiyor diye şiddetli bir yumruk atarak yere düşürmüştü.

 

Bayılarak beyin kanaması geçiren Gökay Çetin, hastaneye kaldırılmış, Tekel ise karakolda ifade verdikten sonra serbest bırakılmıştı. Çetin, dokuz gün sonra taburcu edilebilmiş, Tekel ise adli kontrol şartıyla salıverilmesine rağmen bir süre kayıplara karıştıktan sonra yeniden ortaya çıkmıştı.

 

Hayati tehlike ve yaşam tarzına müdahele

 

Hürriyet’in haberine göre 28 yaşındaki Tekel’le (28) ilgili iddianame tamamlandı.

 

Buna göre Çetin’in yaralanması yaşamını tehlikeye sokan bir durumdu; yumruğun etkisi basit tıbbi müdahaleyle giderilebilecek ölçüde değildi ve kemik kırığı saptanmıştı.

 

Bu nedenlerle Tekel’in, ‘hayati tehlike geçirtecek şekilde kasten yaralama’ ve inanç, düşünce veya kanaatlerden kaynaklanan yaşam tarzına müdahale’ suçlarını işlediği anlatıldı. Bu suçlardan sanığın üç yıldan dokuz yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.