Kılıçdaroğlu, tahliye olan askeri öğrenci Furkan Çetinkaya’yla görüştü

29 Haziran 2022 Çarşamba 15:16
Kılıçdaroğlu, tahliye olan askeri öğrenci Furkan Çetinkaya’yla görüştü
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cezaevinden tahliye edilen askeri öğrenci Taha Furkan Çetinkaya'yı kabul etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası tutuklanarak cezaevine konulan ve geçtiğimiz günlerde tahliye edilen askeri öğrencilerden Taha Furkan Çetinkaya’yı kabul etti.

 

Yargıtay’ın incelemesinden askeri öğrencilerden 66’sı tahliye edilmişti. Hakkında tahliye kararı verilen askeri öğrencilerden biri de Türkiye’nin annesi Melek Çetinkaya’nın eylemleriyle tanıdığı Taha Furkan Çetinkaya’ydı.

 

Furkan Çetinkaya tahliyesi sonrası TBMM’ye giderek tutukluluğu süresince kendisine ve diğer askeri öğrencilere destek veren milletvekilleriyle görüştü.

 

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, İYİ Parti Grup başkanvekili Erhan Usta, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan’la görüşen Çetinkaya, son olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek destekleri için teşekkür etti.

 

Görüşmede Kılıçdaroğlu’nun Furkan Çetinkaya’ya sarılarak onu karşılaması dikkat çekti.

 

‘ASKERİ ÖĞRENCİLERİ VE ERLERİ KONUŞTUK’ 

 

Melek Çetinkaya, CHP lideriyle yaptıkları görüşmenin fotoğrafını, “Askeri öğrencilere desteğini esirgemeyen Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na @kilicdarogluk Teşekkür ziyareti yaptık.Hapishanede kalan Askeri öğrencileri ve Erleri konuştuk.Mücadeleye devam” ifadeleriyle duyurdu.

 

GERGERLİOĞLU: YILLARDIR BEKLEDİĞİMİZ GÜZEL TABLO 

 

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu da Taha Furkan Çetinkaya ve melek Çetinka’yla görüşmesini, sosyal medya hesabından, “…Ve yıllardır beklediğimiz güzel tablo