CHP'nin 'Milletin Sesi' mitinginde söz millete verildi: Çok hükûmet gördüm, böyle pahalılık görmedim, makarnaya muhtacız!

21 Mayıs 2022 Cumartesi 21:25
CHP'nin 'Milletin Sesi' mitinginde söz millete verildi: Çok hükûmet gördüm, böyle pahalılık görmedim, makarnaya muhtacız!
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından Maltepe Miting Alanı'nda düzenlenecek 'Milletin Sesi' mitingi için binlerce kişi alanda toplandı.

CHP İlçe Başkanları ve CHP'li Belediye Başkanları sahneye çıkarak vatandaşları selamladı. Maltepe Sahil Miting Alanı’nda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından önce vatandaşlara söz verildi. Mitinge, 500 bine yakın kişi katıldı. 

 

Vatandaşlar söz aldı 

 

Ev işçisi Muazzez Süngür kürsüye çıkarak, Çocuklarımın okumasını ve bizden daha iyi yaşamasını istiyorum. Her geçen gün bu umudum azalıyor. Bir iki sene öncesine kadar çocuklarımızı nasıl okutacağız diye düşünürken işimdi çocuklarımızı nasıl okutacağız diye düşünüyoruz. Beni bütün annelerin anlayacağını düşünüyorum. Anneleri bu hale getiren sistem utansın diyorum açıklamasını yaptı.

 

 

'Milletin Sesi' mitinginde konuşan kağıt toplayıcısı vatandaş, "Bize ekmek bırakmadılar. Artık buna dur demenin zamanı geldi!" dedi. 

 

 

Milletin Sesi mitinginde konuşan kasap, "Çöpe attığımız kemikli etler reyonlarda yerlerini aldı. Et alamayan insanlar 'en azından tadı geçsin' diyorlar!" ifadelerini kullandı. 

 

 

Bulaşıkçılık yapan Nazife Canoğlu, söz alarak "Akşamdan sabaha zam olur mu? Ben hayatımda ne böyle bir zam gördüm, ne böyle bir pahalılık gördüm!" diyerek zamlara tepki gösterdi, geçinemediklerini aktardı. 

 

 

Gezi'de yaşamını yitirenlerin ve tutukluların aileleri alanda 

 

Gezi Davası'nda tutuklanan Tayfun Kahraman'ın eşi Meriç Demir Kahraman 'Her yer Taksim her yer direniş' sloganlarıyla Milletin Sesi kürsüsüne çıktı. Demir, "Düşlerimizi gerçekleştirmenin yolu, bizi bugün bir araya getiren özgürlük eşitlik ve kardeşlik talebinde ısrar etmekten ve her şeye rağmen bir arada ve dayanışma içerisinde olmaktan geçiyor." dedi. 

 

 

Gezi aileleri de sahneye çıkarak vatandaşlara selam verdi. Vatandaşlardan "Hak, Hukuk, Adalet" ve "Her yer Taksim Her Yer Direniş" sloganları atıldı.