Almanya'dan 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' Kampanyası'na gönderilecek yardımlara havale ücreti yok

6 Nisan 2020 Pazartesi 23:10
Almanya'dan 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' Kampanyası'na gönderilecek yardımlara havale ücreti yok
Türkiye'de yeni tip koronavirüs Covid-19'a karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" mesajıyla başlattığı yardım kampanyasına Almanya'da yaşayan Türklerin de katılması sağlandı.

Türkiye Cumhuriyeti Hannover Başkonsolosluğu Covid-19 mağduru dar gelirli kişilere destek vermek isteyen Almanya'da yaşayan vatandaşlara Ziraat Bankası üzerinden havale ücreti ödemeden mali yardımlarını gönderebilme imkanı sundu. Bu mesaj Türkiye'nin Almanya'da bulunan tüm konsolosluklarının internet sitelerinde de yayınlandı.

 

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı sonrası açıklama yaptı. Erdoğan, kampanya hesaplarında toplanan meblağın yaklaşık 1 milyar 500 milyon YTL'yi bulduğunu ifade etti.

 

Hannover Başkonsolosluğunun kampanya duyurusu:

 

COVID-19 salgını nedeniyle mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza destek sağlamak amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" mesajıyla bir Milli Dayanışma Kampanyası başlatılmıştır.

 

Aşağıda yer alan örnekten yararlanmak suretiyle, Ziraat Bank Intl Ag üzerinden anılan kampanyaya havale ücreti ödemeden destek göndermek mümkündür.

 

Toplumsal dayanışma ve sosyal sorumluluk anlayışıyla imkânlarınız ölçüsünde sizleri de bu kampanyaya katılmaya davet ediyoruz.