42 AKP’li dört gün gezdi, 500 bin TL’lik masrafı belediye ödedi

29 Haziran 2022 Çarşamba 16:32
42 AKP’li dört gün gezdi, 500 bin TL’lik masrafı belediye ödedi
İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, 42 AKP’linin Bosna Hersek’teki Ayvaz Dede Şenlikleri’ne götürüldüğünü ve 500 bin TL’lik harcama tutarının AKP’li Selçuklu Belediyesi’nin ödediğini söyledi.

Geziye AKP Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, AKP’li belediye meclis üyeleri, AKP ilçe başkanları, AKP’li Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve eşleriyle birlikte toplamda 42 kişi katıldı.

 

‘MİLLETİN PARASINI GÖNÜLLERİNCE HARCIYORLAR’

 

Sözcü’den Müslüm Evci‘ye konuşan İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin yokuş, dört günlük geziye toplamda 500 bin lira harcandığını ve bunun Selçuklu Belediyesi tarafından karşılandığını söyledi. Vatandaşın yokluk içerisinde olmasına rağmen belediyenin kamu kaynaklarını kendileri için harcadığını kaydeden Yokuş, şöyle konuştu:

 

‘VATANDAŞ YOKLUK İÇİNDE…’

 

“Vatandaşımız yokluk içerisinde kıvranırken sözde ‘gönül belediyeciliği’ yaptıklarını söyleyenler milletin parasını gönüllerince keyfi şekilde harcıyor. Gezi fotoğraflarına bakılacak olursa utanmaları gerekirken hepsinin yüzleri gülüyor. Geziye eşlerini de yanlarında götüren bu AKP’liler halka ne cevap verecek?

 

AKP’LİLERE: HALKA AÇIKLAMA YAPIN 

 

Hatta geziye eşlerinden hariç AKP’li ilçe başkanlarını da götürüyorlar. Onların orada ne işi var? Bu geziye katılan tüm AKP’lilere sesleniyorum, bu milletin parasını oralarda yemeye utanmadınız mı? Bu, kul hakkıdır beyler. Çıkıp halka bu gezi hakkında açıklama yapın.”