Milli eğitim müdüründen yöneticilere fırça: "Başı açık öğrenci görünce sinirleniyorum"

16 Mart 2018 Cuma 18:56
Milli eğitim müdüründen yöneticilere fırça:
Bartın Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir’in okul müdürlerini başı açık öğrenci gördüğünde sinirlendiğini söyleyerek azarladığı öne sürüldü.

Birgün’den Serbay Mansuroğlu’nun haberinde yer alan iddiaya göre bir toplantıda Demir söz alarak şöyle konuştu: “Beni ziyarete gelen bir arkadaşım, ‘Bizler Köy Enstitüsü Mezunları öğretmenler olarak köylerde dinimize hakaret ettik, eğer 120 bin cami kadrosu bizim elimizde olsaydı kendi iktidarımızı kurardık’ dedi. Bizim elimizde 120 bin cami kadrosu var ama bu imkânlar Atatürkçülerin elinde olsaydı eli silahlı terörist yetiştirirlerdi.”

 

Konuşmasının devamında okulları ziyaret ettiğinde başı açık öğrencileri gördüğünde sinirlendiğini ve bu öğrencilerin başlarının kapatılması konusunda okul müdürlerini fırçaladığı öne sürülen Demir iddiaya göre dört altı yaş gurubu çocukların Kuran kurslarında yetiştirilmesi ve şimdiden örgütlenmesi gerektiğinden de bahsetti.

 

CHP’den suç duyurusu

 

CHP Bartın İl Başkanı Hatice İlknur Erkan, suç duyurusunda bulunarak  alenen hakaret Demir’in halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve alenen aşağılama, Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret ve görevi ihmal suçlarından soruşturulmasını istedi.