ABD’de otomobil göstericilerin arasına daldı: Çok sayıda yaralı var

12 Ağustos 2017 Cumartesi 22:14
ABD’de otomobil göstericilerin arasına daldı: Çok sayıda yaralı var
ABD’nin Virginia eyaletindeki Charlottesville kentinde bir otomobilin bir grup göstericinin arasına daldı. Saldırıda ilk belirlemelere göre 1 kişi yaşamını yitirdi, 8 kişi yaralandı

ABD’in Virginia eyaletindeki Charlottesville kentinde yüzlerce ırkçı milliyetçi, Konfederasyon Ordusunun komutanına ait heykelin kaldırılması planına karşı gösteri düzenledi. Gösteri sırasında bir araç göstericilerin arasına daldı. Yetkililer net sayıyı henüz açıklamazken, çok sayıdaki kişinin yaralandığını bildirdi.

Öte yandan ABD'nin Virginia eyaletinde Konfederasyon Ordusunun komutanına ait heykelin kaldırılması planına karşı düzenlenen gösterilerde ırkçı ve karşıt görüşteki iki gurubun karşı karşıya gelmesiyle başlayan olaylarda çatışma yaşanmasının ardından olağanüstü hal ilan edilmişti.

 

BELEDİYE BAŞKANI: BİR HAYATIN YİTİRİLMESİNDEN DOLAYI ÜZGÜNÜM

Öte yandan, ilerleyen saatlerde Charlottesville Belediye Başkanı Mike Signer, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Burada bir hayatın yitirilmesinden dolayı çok üzgünüm. Tüm iyi niyetli insanları evlerine gitmeye çağırıyorum" dedi.

 Yerel yetkililere göre yaralıların sayısının ise 8 olduğu belirtiliyor.

 

 

loading...