Erdoğan'ın programının iptal nedeni sağlık sebebiymiş

3 Temmuz 2022 Pazar 12:12
Erdoğan'ın programının iptal nedeni sağlık sebebiymiş
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün katılacağını Bursa mitinginin neden iptal edildiğini AKP Bursa Milletvekili Refik Özen açıkladı: Soğuk algınlığı nedeniyle ertelendi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın, dün saat 14.00’te Bursa’da bir miting düzenlemesi ve “Guhem Uzay Havacılık Merkezi’nde Bursa Özel Sektör Yatırımları Toplu Açılışı”, “Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni”, “Gökdere Meydanı’nda Bursa Kamu Yatırımları Toplu Açılış Töreni”ne katılması planlanıyordu. Ancak AKP Bursa İl Başkanı Davut Gürkan tarafından sosyal medyadan yapılan açıklamada, kentte düzenlenecek mitingin ve açılışların ‘ileri’ bir tarihe ertelendiği duyuruldu.

 

İptal haberinin ardından konuya ilişkin açıklama ise AKP Bursa Milletvekili Refik Özen’den geldi. Bursa’daki yerel televizyon kanallarından AS TV’nin yayınına telefonla bağlanan Özen, Erdoğan’ın “soğuk algınlığı” nedeniyle programlara katılamadığını söyledi. Özen'in sözleri şöyle:

 

“Bugün gelen haberle soğuk algınlığı nedeniyle sayın Cumhurbaşkanımızın ziyaretinin ileri bir tarihe ertelenmesi söz konusu oldu. Tabi sayın Cumhurbaşkanımızın sağlığı her şeyden önemli. Bu anlamda en kısa sürede sağlığına kavuşacağını ümit ediyorum.”

 

Sosyal medyada Erdoğan'ın yüz felci geçirdiği ve bu sebeple programın iptal edildiği iddiaları öne sürülmüştü.