Samsung duyurdu: Katlanabilir telefon 2019’da satışta

10 Ocak 2018 Çarşamba 23:29
Samsung duyurdu: Katlanabilir telefon 2019’da satışta
Samsung'un patronu DJ Koh, mart ayında katlanabilir ekranlar üzerinde son tetkiklerin yapılacağını, nihai seri üretime kasım ayında başlanacağını, ürünün satışa ise 2019’un başında sunulacağını açıkladı.

Samsung'un patronu DJ Koh, geçen sene eylül ayında yaptığı açıklamayla 2018 yılı içinde katlanabilir akıllı telefonun piyasaya sürüleceği bilgisiyle heyecan yaratmıştı. Ancak son gelen bilgi bu yıl bunun gerçekleşmeyeceği yönünde.

 

ABD’nin Las Vegas şehrinde dün başlayan CES 2018 fuarında konuşan Koh, mart ayında katlanabilir ekranlar üzerinde son tetkiklerin yapılacağını, nihai seri üretime kasım ayında başlanacağını, ürünün satışa ise 2019’un başında sunulacağını duyurdu.

 

Koh, UX teknolojisinin, ticarileştirme konusunda Samsung'un karşı karşıya kaldığı en büyük engel olduğunu söylüyor. Ancak Samsung'un bu sorunu aşabilmek adına büyük bir çaba sarf ettiğini vurguluyor.

 

Samsung'un merakla beklenen ve akıllı telefon piyasasında çığır açması öngörülen Galaxy X isminin verileceği söylenen katlanabilir telefonuna ilişkin ayrıntılar da netleşmeye başladı.

 

Cihaz, bir anlamda tablet görevi de görecek. 7,3 inç'lik bir dev ekrana sahip olacak telefon, OLED ekran teknolojisinden yararlanacak.

 

Koh, fiyat hakkında herhangi bir bilgi vermese de dış basında çıkan iddialara göre cihazın 1250 ile 1500 dolar arasında bir fiyatının olacağı öne sürülüyor.

 

KAYNAK: AHVAL